Zborník Slovenského národného múzea CVI

CONTENTS (PDF, 3,9 MB)

Nálezy kultúry ľudu so starou lineárnou keramikou zo Stupavy (PDF, 2,0 MB)
Funde der Kultur der ältesten Linearkeramik aus Stupava
Zdeněk Farkaš

Sídliskový objekt Bolerázskej skupiny z Abrahámu (PDF, 8,4 MB)
Ein Siedlungsobjekt der Boleráz-Gruppe aus Abrahám
Gabriel Nevizánsky – Radovan Fodor – Víťazoslav Strúhár

Drobné nálezy z opevnenej osady Maďarovskej kultúry v Budmericiach (PDF, 3,1 MB)
Kleinfunde aus der befestigten Siedlung der Maďarovce-Kultur in Budmerice
Juraj Bartík

Medená dýka z Banky (okr. Piešťany) (PDF, 6,9 MB)
Ein Kupferdolch aus Banka (Bez. Piešťany)
Róbert Bača

Kamenný kadlub z obce Dojč (PDF, 1,4 MB)
Ein steinerne Gussform aus Dojč
Róbert Bača – Juraj Bartík

Sídliskový objekt z mladšej doby bronzovej v Šaštíne-Strážach (PDF, 4,0 MB)
Ein jungbronzezeitliches Siedlung in Šaštín-Stráže
Lucia Hlavenková – Lev Zachar

Vreckový nožík alebo britva? K interpretacii niektorých predmetov z kosti a parohoviny z pohrebísk vekerzugskej kultúry (na základe nálezov z Chotínskych pohrebísk) (PDF, 2,2 MB)
Ein Taschen- oder ein Rasiermesser? Zur Interpretation einiger Knochen- und Geweihgegenstände aus Gräberfeldern der Vekerzug-Kultur (Anhand der Funde aus den Gräberfeldern von Chotín)
Anita Kozubová

Kostrový hrob z prelomu staršej a mladšej doby železnej z Bernolákova (PDF, 3,7 MB)
Ein Körpergrab aus der Wende von der Späthallstatt und Frühlatenezeit aus Bernolákovo
Igor Bazovský

Antropologická analýza kostrového nálezu z prelomu staršej a mladšej doby železnej z Bernolákova – poloha Šakoň (PDF, 3,7 MB)
Anthropologische Analyse des Skelettenfundes aus der Wende der Späthallstatt und Frühlatenezeit aus Bernolákovo – Flur Šakoň
Alena Šefčáková
85

Das frühlatenezeitliche Gräberfeld von Stupava. Ausgrabungen im Jahre 1929 (PDF, 6,9 MB)
Včasnolaténske pohrebisko v Stupave. Výskum v roku 1929
Radoslav Čambal

Keltská bronzová zoomorfná spona z Marcelovej zbierky (PDF, 953,4 kB)
Eine frühlatenezeitliche bronzene Tierkopffibel aus der Marcel-Sammlung
Lucia Pilková

Keltská plastika kanca zo Slovenskej Novej Vsi (PDF, 1,9 MB)
Eine keltische Eberplastik aus Slovenská Nová Ves
Radoslav Čambal

Grösse und Wirtschaftsstruktur latenezeitlicher Flachsiedlungen im österreichischen Donauraum (PDF, 6,5 MB)
Veľkosť a ekonomické štruktúry nížinných sídlisk z doby laténskej v Rakúskom Podunajsku
Peter Trebsche

Spätlatenezeitiche Fundstellen in Wien (PDF, 6,6 MB)
Neskorolaténske náleziská vo Viedni
Kristina Adler-Wölf

Prsteň s nápisom utere felix z Liptova (PDF, 948,2 kB)
Ein Ring mit der Inschrift "utere felix" aus Liptau
Miroslava Daňová – Marián Soják

Avarské nálezy zo 7. storočia z Komárna z Bercsényiho (dnes Gombaiho) ulice (PDF, 2,2 MB)
Die awarischen Funde von Komárno-Bercsényi (Heute Gombai) Strasse aus dem 7. Jahrhundert
Péter Prohászka – Sándor Trugly

Archeologický výskum v centre mesta Žilina (PDF, 5,7 MB)
Archäologische Ausgrabungen um Stadtzentrum von Žilina
Mário Bielich – Terézia Vangľová – Barbara Zajacová

Dva stredoveké keramické súbory zo Starých hôr (okr. Banská Bystrica) (PDF, 4,3 MB)
Two medieval pottery assemblages from Staré Hory (Banská Bystrica dist.)
Martin Kvietok

Novoveká studňa z Rimavskej Soboty (PDF, 7,2 MB)
Neuzeitliche Brunnen aus Rimavská Sobota
Alexander Botoš